Gdzie kupić olej z czarnuszki?

Gdzie kupić olej z czarnuszki

Gdzie kupić olej z czarnuszki, aby produkt posiadał najwyższą jakość oraz aby mieć pewność, że proces jego produkcji był kontrolowany na każdym etapie? W dzisiejszych czasach, gdy świadomość w zakresie zdrowego odżywiania znacznie wzrosła, oleje roślinne możemy znaleźć niemal wszędzie – w każdym supermarkecie, hipermarkecie czy osiedlowym sklepiku spożywczym. Nie wszędzie jednak olej z czarnuszki posiada podobną jakość.

Jaki olej z czarnuszki wybrać?

Kupując olej z czarnuszki mamy do wyboru 2 opcje:

  • olej z czarnuszki płynny (w butelce);
  • olej z czarnuszki w kapsułkach.

W pierwszym przypadku należy zwracać uwagę, aby olej z czarnuszki był nierafinowany, pozyskiwany w procesie tłoczenia na zimno. Rafinowanie olejów roślinnych sprawia, że tracą one większość swoich cennych składników odżywczych, przez co ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo warto, aby olej z czarnuszki pochodził z pierwszego tłoczenia. Oznacza to, że nasiona czarnego kminku tłoczone były tylko raz, a powstały z nich olej zachował wszystkie składniki w najwyższych możliwych ilościach. Dodatkowo w przypadku olejów płynnych powinny one znajdować się w szklanych butelkach, a nie plastikowych. Najlepiej z ciemnego grubego szkła, które ochroni zawartość przed nadmiernym światłem słonecznym. Produkt przechowujemy zawsze w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu.

Z kolei kupując olej z czarnuszki w kapsułkach należy zwracać uwagę na zawartość produktu w jednej kapsułce, najlepiej nie mniejszą niż 500 mg. To optymalna dawka w jednej kapsułce, dzięki której pokryjemy dzienne zapotrzebowanie na NNKT (Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe). Warto, aby w składzie znajdowały się również inne dodatki, które zwiększą wartość odżywczą suplementu diety. Świetnie sprawdza się dodatek witaminy E, która pod wpływem obecności NNKT wchłania się znacznie lepiej.

Innymi aspektami, na które warto zwracać uwagę kupując olej z czarnuszki (bez względu na formę), są:

  • bez GMO;
  • bez dodatku konserwantów bądź innych sztucznych, chemicznych uzupełniaczy;
  • 100% naturalność;
  • brak testowania na zwierzętach.

Wybrany produkt powinien być ekologiczny i sprawdzony. Powinien pochodzić od renomowanego producenta, który przykłada dużą wagę do samego procesu produkcji. Pamiętajmy jednocześnie, że wysokiej jakości olej z czarnuszki będzie z pewnością droższy niż ten rafinowany, o niewiadomym pochodzeniu. Jest to jednak słuszny wydatek, który wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, urodę i samopoczucie.

Gdzie kupić olej z czarnuszki?

Jeśli już wiemy jaki olej z czarnuszki kupić, warto także dowiedzieć się, gdzie zdobędziemy ten najwyższej jakości. Tutaj również poleca się 2 opcje – sklepy internetowe specjalizujące się w suplementach diety oraz sklepy z ziołami i ekologiczną żywnością.

Wybierając sklepy internetowe pamiętajmy, że powinny one oferować wyłącznie naturalne produkty i suplementy diety. Najlepiej, aby był to sklep internetowy danego producenta, dzięki czemu potwierdza się gwarancja jakości. Kupując online zyskujemy ogromną wygodę – zakupy możemy zrobić z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, a zamówione produkty zostaną dostarczone pod wskazany adres. Jednocześnie możemy w wygodny sposób poczytać recenzje wybranych produktów i porównać je z innymi.

Jeśli preferujemy zakupy stacjonarne, starajmy się omijać hipermarkety i zwykłe sklepy spożywcze. Wysokiej jakości oleje z czarnuszki znajdziemy każdorazowo w zielarniach i sklepach ze zdrową, ekologiczną żywnością. Jest ich w dzisiejszych czasach coraz więcej, nie będziemy mieć więc problemu ze znalezieniem ich w każdym większym mieście.

Olej z czarnuszki – dla kogo?

Suplementacja oleju z czarnuszki polecana jest  dzieciom, sportowcom, osobom pracującym zarówno fizycznie, jak i umysłowo, a przede wszystkim osobom starszym w  celu dostarczenia NNKT, głównie Omega 3. Olej z czarnuszki to panaceum na wiele dolegliwości – od tych dotyczących układu oddechowego, do sercowo-naczyniowych i tych na tle psychicznym. Regularna suplementacja produktu poprawia pamięć i koncentrację. Wpływa na dobre samopoczucie, zmniejsza intensywność objawów dermatologicznych oraz poprawia wygląd skóry oraz włosów. Olej z czarnuszki jest jednocześnie całkowicie bezpieczny, tym bardziej, jeśli jest w pełni naturalny i został kupiony od dobrego, sprawdzonego producenta.


Polecane produkty
Olej z czarnuszki
W czarnuszce (Nigella sativa) głównymi składnikami są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Zalicza się je do egzogennych kwasów tłuszczowych, czyli takich, których nasz organizm nie jest w stanie sam wytwarzać i należy dbać o ich dostarczanie w celu utrzymania prawidłowego poziomu. Olej z czarnuszki to również źródło bardzo cennych substancji takich jak m.in. witaminy, mikroelementy, białka, flawonoidy, fitosterole  Zobacz więcej …

Bibliografia

  1. Borusiewicz M., Janeczko Z., Nigella sativa L. – roślinny surowiec o właściwościach plejotropowych, Postępy Fitoterapii, 4/2015.
  2. Mańkowska D., Bylka W., Nigella sativa L. – związki czynne, aktywność biologiczna, Herba Polonica, 1/2009.

Nie ma jeszcze komentarzy. Dodaj jeden!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *