Czarny Kminek (czarnuszka)

Czarny kminek (czarnuszka) – starożytne lekarstwo, złoto Faraonów

Czarnuszka (Czarny kminek, Nigella sativa) od dawna używana była jako skuteczne lekarstwo, przeciw głównym chorobom, w niemal wszystkich tradycjach medycznych, od chińskiego zielarstwa po starożytną egipską i grecką medycynę.

Pierwsze pisemne wzmianki na temat czarnego kminku można znaleźć w Starym Testamencie, w księdze Izajasza (28:25-27). Święty prorok Mahomet nazywa czarnuszkę „lekarstwem na każdą chorobę, z wyjątkiem śmierci.”

Współcześnie nauka również potwierdza, że Czarnuszka jest jedną z najsilniejszych roślin leczniczych, jaka jest znana człowiekowi.

Liczne badania wykazały, że ekstrakt z nasion czarnego kminku może pomóc w walce z rakiem.
W jednym z ostatnich badań, olej z czarnuszki działał skutecznie na raka trzustki, jednego z najgroźniejszych i najtrudniejszych w leczeniu ze wszystkich nowotworów.

W setkach badań okazało się, że nasiona czarnuszki zawierają związki, które zwalczają choroby poprzez pobudzenie organizmu do wytwarzania:
– szpiku kostnego;
– interferonu (IFN);
– komórek odpornościowych.

Reklama


Czarnuszka bioalgi


Czarny kminek w historii

1. Olej z czarnego kminku został znaleziony w grobowcu Tutenchamona. Był również używany przez Kleopatrę, ze względu na jego korzystny wpływ na urodę i zdrowie.

2. Hipokrates, ojciec współczesnej medycyny, uważał czarny kminek za cenne lekarstwo na zaburzenia trawienia.

3. Ibn Sina, autor słynnej Cannon of Medicine, w swojej książce informuje, że czarny kminek pobudza przemianę materii oraz wspomaga wyjście z letargu i przygnębienia.

4. W tradycyjnej medycynie indyjskiej (Ajurweda) wykorzystywano czarny kminek w leczeniu wielu chorób, włącznie z hemoroidami, zapaleniem wątroby, gorączką, kaszlem, biegunką, a nawet tasiemcem.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *